KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14408509
*
nr 1440 8509
Wieslawa Kwiatkowska
(1925-2011), Polen
Oljemålning, Stilleben. Signerad. Olja på duk, 59x49 cm, yttermått inklusive ram: 73x63 cm
Kondition: slitage
Wieslawa Kwiatkowska, bildkonstnär född 1925, död 2011.
Följerätt
Utrop:
700 kr
Såld:
600 kr
Sista tid för bud online:
måndag 20 december 2021
kl 18:07:02
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
14/12 11:37:49
1
300 kr
17/12 10:27:54
2
350 kr
19/12 00:57:48
3
400 kr
19/12 21:01:22
2
500 kr
20/12 17:32:56
4
500 kr
20/12 17:32:56
2
500 kr (Budbetjänt)
20/12 17:36:38
4
Vinnande bud
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
Wieslawa Kwiatkowska
Wieslawa Kwiatkowska, bildkonstnär född 1925, död 2011.
Läs mer om Wieslawa Kwiatkowska
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: olja olja på duk oljemålning oljemålningar poland polen polish polsk stilleben wieslawa kwiatkowska
-
7295 Olja på papper
5 st, Järnvägsnostalgi, 100x62, oramade lösa blad
Auktionen avslutas
idag
13 maj kl 18:32
-
7349 Oljemålning
1800-tal, Oidentifierad konstnär. Monogramsignerad..//
Aktuellt bud: 900 kr
Auktionen avslutas
idag
13 maj kl 20:15
-
7011 Oljemålning
1800-tal. Signerad L Cesson. Olja på duk, 40x33 cm..//
Aktuellt bud: 500 kr
Auktionen avslutas
idag
13 maj kl 19:52
-
7205 Oljemålning
Aldo Altomare (f. 1923), Sverige. "Korg med rosor"..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
idag
13 maj kl 19:29
-
7236 Oljemålning
Aldo Altomare (f. 1923), Sverige. Duvor. Signerad...//
Auktionen avslutas
idag
13 maj kl 19:40
-
1010 Oljemålning
Alfred Prehn, Signerad, Hönsgård. Olja på duk, 64x..//
Auktionen avslutas
idag
13 maj kl 20:55
*
Wieslawa Kwiatkowska
Kondition: slitage
Wieslawa Kwiatkowska, bildkonstnär född 1925, död 2011.
Läs om budbetjänten
Läs mer om Wieslawa Kwiatkowska
nr 1440 8509
Wieslawa Kwiatkowska
(1925-2011), Polen
Oljemålning, Stilleben. Signerad. Olja på duk, 59x49 cm, yttermått inklusive ram: 73x63 cm
Kondition: slitage
Wieslawa Kwiatkowska, bildkonstnär född 1925, död 2011.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 700 kr |
Såld: | 600 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 20 december 2021 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
14/12 11:37:49 | 1 | 300 kr |
17/12 10:27:54 | 2 | 350 kr |
19/12 00:57:48 | 3 | 400 kr |
19/12 21:01:22 | 2 | 500 kr |
20/12 17:32:56 | 4 | 500 kr |
20/12 17:32:56 | 2 | 500 kr (Budbetjänt) |
20/12 17:36:38 | 4 | Vinnande bud |
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
Wieslawa Kwiatkowska
Wieslawa Kwiatkowska, bildkonstnär född 1925, död 2011.Läs mer om Wieslawa Kwiatkowska
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: olja olja på duk oljemålning oljemålningar poland polen polish polsk stilleben wieslawa kwiatkowska
-
7295 Olja på papper
5 st, Järnvägsnostalgi, 100x62, oramade lösa blad
Auktionen avslutas
idag
13 maj kl 18:32 -
7349 Oljemålning
1800-tal, Oidentifierad konstnär. Monogramsignerad..//
Aktuellt bud: 900 kr
Auktionen avslutas
idag
13 maj kl 20:15 -
7011 Oljemålning
1800-tal. Signerad L Cesson. Olja på duk, 40x33 cm..//
Aktuellt bud: 500 kr
Auktionen avslutas
idag
13 maj kl 19:52
-
7205 Oljemålning
Aldo Altomare (f. 1923), Sverige. "Korg med rosor"..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
idag
13 maj kl 19:29 -
7236 Oljemålning
Aldo Altomare (f. 1923), Sverige. Duvor. Signerad...//
Auktionen avslutas
idag
13 maj kl 19:40 -
1010 Oljemålning
Alfred Prehn, Signerad, Hönsgård. Olja på duk, 64x..//
Auktionen avslutas
idag
13 maj kl 20:55